İzdivaç programları KHK ile yasaklanıyor!

Türk televizyonlarında dört ayrı kanalda yayınlanan Kısmetse Olur, Evleneceksen Gel, Zuhal Topal’l ve Esra Erol’da Evlen Benimle gibi evlilik programlarıyla ilgili olarak yeni bir karar yolda… Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda...

2
2

Türk televizyonlarında dört ayrı kanalda yayınlanan Kısmetse Olur, Evleneceksen Gel, Zuhal Topal’l ve Esra Erol’da Evlen Benimle gibi evlilik programlarıyla ilgili olarak yeni bir karar yolda…

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda evlilik programları tartışma konusu olmuş ve bu programlarda yaşanan skandallar sonrası isyan büyümüştü. Türk televizyon izleyicilerinin bir kısmı evlilik programlarının kaldırılmasını talep etmiş ve bunun için çeşitli kampanyalar düzenlemişlerdi.

KHK ile yasaklanacak

Bu konuyla ilgili olarak yeni bir konu gündemde. Milliyet Gazetesi yazarlarından Ali Eyüboğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çıkarılacak yeni bir kanun hükmünde kararname (KHK) ile evlilik programları yasaklanacak.

Komisyonda rapor hazırlanacak

Evlilik programlarının yasaklanması konusunda bir komisyon oluşturulup rapor hazırlanacak. Hazırlanan bu rapor meclise gönderilecek. Böylece RTÜK Yasası’nda değişikliği gidilerek evlilik programlarının yayınlarının durdurulması sağlanacak.

Yeni sezonda yayınlanmayacak

Programların bu yıl final yapacağı ve yapılacak bu finalin ardından yeni sezonda yayınlanmayacağı öğrenildi.

Televizyonlarda evlilik programı yapan ve birbiriyle rekabet içerisinde olan 3 isim var. Bu isimlerden Seda Sayan ile Uğur Arslan Show TV’de, Esra Erol ATV’de, Zuhal Topal ise Star TV’de program yapıyor.

In this article