[sam_zone id=1]

Cengiz Bozkurt üçüncü kez baba oldu

‘Leyla ile Mecnun’ dizisindeki Erdal Bakkal rolüyle Türk halkının gönlünde taht kuran usta oyuncu Cengiz Bozkurt üçüncü kez baba oldu. Yeni doğan bebeklerine Ada ismini veren çift, üçüncü...

43
43

‘Leyla ile Mecnun’ dizisindeki Erdal Bakkal rolüyle Türk halkının gönlünde taht kuran usta oyuncu Cengiz Bozkurt üçüncü kez baba oldu.

Yeni doğan bebeklerine Ada ismini veren çift, üçüncü çocuklarının sevincini yaşıyorlar.

Erdal Bakkal baba oldu

Eşi ve çocuklarıyla hastane odasından çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan ünlü oyuncunun mutluluğu her halinden belliydi. Bozkurt, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafın altına: “Bir fazla olarak evimize döndük… Ada’nın doğumunda bizi tebrik eden, bizimle sevincini ziyaret ederek,arayarak, mesaj atarak paylaşan yüzlerce dostumuza geri dönemediğimiz için özür dileriz. Telaşemize verin. Kusurumuza bakmasınlar. Sonsuz teşekkürler…” yorumunda bulundu.

cengiz-bozkurt-bebegi

Cengiz Bokurt kimdir?

Mehmet Cengiz Bozkurt 24 Aralık 1965 Nevşehir doğumlu olan Türk oyuncudur. Lise eğitimini Ankara Atatürk Lisesinde tamamlayan Bozkurt, üniversite eğitimini ODTÜ’de fizik bölümünde gördü. 1990’lı yıllarda tiyatrocu olmaya karar veren ünlü oyuncu, üniversiteyi yarıda bıraktı. Daha sonra İngiltere’ye yerleşen Bozkurt, 14 yıl İngiltere’de yaşadı.

İngiltere’de işportacılık, şoförlük, tezgahtarlık gibi işlerde çalışan ünlü oyuncu, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İngiltere’de Medya ve İletişim bölümüne giren ünlü oyuncu, okul sonrası, televizyon için belgeseller çekmeye başladı. Kısa Filmler yönetti. Londra’da tiyatro ile uğraşan bir Türk oyuncu olan Mehmet Ergen ile tanışan Bozkurt, Ergen’in ısrarları üzerine tiyatroya devam etmeye karar verdi. Daha sonra büyük üne kavuştu. Ardından Türkiye serüveni başlayan ünlü oyuncunun ülkemizde de tanınması uzun sürmedi.

Çeşitli projelerde kötü adam rolleriyle ekran karşısına çıkan oyuncu, daha sonra Erdal Bakkal karakteriyle tüm ülke halkı tarafından tanındı ve sevildi.

In this article