Ebru Destan’dan ‘boşanma’ açıklaması

6 yıllık eşi ve iki çocuğunun babası Mete Okay İnan’a boşanma davası açan Ebru Destan, dün Kanal D’nin “Renkli Sayfalar” programına konuştu. Ebru Destan, ayrılıkla ilgili şunları söyledi:...

2
2

6 yıllık eşi ve iki çocuğunun babası Mete Okay İnan’a boşanma davası açan Ebru Destan, dün Kanal D’nin “Renkli Sayfalar” programına konuştu.

Ebru Destan, ayrılıkla ilgili şunları söyledi: “Herkes mutlu ve huzurlu olmak için evlenir ama olmuyorsa olmuyordur. Eşimle aramızdaki problemlerin üstesinden gelemedik. Basına konuşmadım çünkü bunun herkese zararı olurdu. Kol kırılır yen içinde kalır. Evlatlarımın giderlerini eşim karşılayacaktır.”

2.5 milyon TL tazminat

Ebru Destan 5 yıllık eşi ve 2 çocuğunun babası Mete Okay İnan’a boşanma davası açtı. Destan, 2,5 milyon TL tazminat talep etti.

Destan daha önce de şunları söylemişti:
“Ben 11 aylık bebek sahibiyim ve 4 yaşında bebeğim var sadece bu nedenlerden boşanma kararı almam.Ben çok mücadele ettim. Anneliğime asla laf ettirmem. Ben ömrümü veririm evlatlarıma. Onları korumak, kollamak benim görevim. Daha fazla bir şey demek istemiyorum. Hiçbir anne durduk yere boşanma davası açmaz. Evlatlarım için ölürüm. Öyle ‘beni çalıştırmıyor’ diyerek ayrılma sebebi mi olur? Bebek daha 11 aylık ya! Neden mutlu, huzlurlu olsam boşanma davası açayım? 4 yaşında oğlum daha minicik…”

Ebru Destan kimdir?

24 Eylül 1977 tarihinde İzmir‘de doğmuştur.

Sahnelere ilk önce manken olarak çıktı. Mankenliği bıraktıktan sonra da şarkıcı olarak çıktı. Yılar önce albüm çıkaracağını söyledikten sonra bir türlü albümün çıkmamasına bir gönderme olarak 2005 yılında çıkardığı ilk albümünün ismini “Sözümü Yemedim” koymuştur.

Sinema filminde oynadı

2000 yılında senaristliğini Kandemir Konduk‘un, yönetmenliğini Tunç Başaran‘ın yaptığı “Abuzer Kadayıf” adlı sinema filminde Metin Akpınar, Talat Bulut, Sibel Turnagöl ile birlikte oynadı.

2010 yılında senaristliğini Gani Müjde‘nin yaptığı başrollerde Hakan Yılmaz, Aslıhan Gürbüz, Gökçe Özyol, Hande Katipoğlu, Ege Kökenli, Bekir Aksoy, Sezai Aydın‘ın oynadığı “Yahşi Cazibe” adlı dizi filme konuk oyuncu oldu.

Survivor’da yarıştı

2011 yılında Show TV‘de yayınlanan Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı yarışmada ünlüler adasında Asena Onur Çakmak, Derya Büyükuncu, Nihat Doğan, Özge Ulusoy, Pascal Nouma, Zeynep Tunuslu ile birlikte yarışmıştır.

Ebru Destan, Haziran 2011 tarihinde Mete Okay İnan ile evlendi. Oktay (d.24 Eylül 2012) adında bir oğlu vardır.

In this article