[sam_zone id=1]

Caner Çalışır’dan Kerimcan Durmaz’a destek

Samsun’da saldırıya uğrayan sosyal medya fenomeni ve ünlü dj Kerimcan Durmaz’a yakın arkadaşı dj Caner Çalışır da destek verdi. Samsun’da bir mekanda sahne alan ve dinleyicilerine keyifli dakikalar...

52
52

Samsun’da saldırıya uğrayan sosyal medya fenomeni ve ünlü dj Kerimcan Durmaz’a yakın arkadaşı dj Caner Çalışır da destek verdi.

Samsun’da bir mekanda sahne alan ve dinleyicilerine keyifli dakikalar yaşatan Kerimcan Durmaz, bir saldırıya uğramıştı. Saldırıda silahların kullanıldığı ve Durmaz’ın da burnunun kırıldığı iddia edilmişti. Olay sonrası Durmaz, darp raporu almış, saldırganlar da polis ekiplerine teslim olmuşlardı.

Kerimcan Durmaz’a yapılan saldırı sonrası birçok ünlü isim konuyla ilgili açıklama yapmış ve bu homofobik saldırıyı kınamışlardı. Saldırı sonrasında yapılan açıklamalardan en çok ünlü eğlence adamı Arto’nun söyledikleri dikkat çekmiş, Arto, Durmaz’a hayat dersi vermişti.

Fotoğraf çektirip, gülüp eğlendiği isimlerin Durmaz’ın yanında olmadıklarını ve bu gösteri toplumunun sahtekar olduğunu dile getiren Arto, Durmaz’ı insanlara karşı uyarmıştı.

Dj Caner Çalışır, Durmaz’a destek verdi

Ünlü Dj Durmaz’ın yakın arkadaşı dj Caner Çalışır da Instagramdan şu sözlerle Durmaz’a destek verdi;

“Kabullenmek zor çünkü bizim bile kendimizi kabullenmemiz, içimizdeki şeyle başa çıkabilmemiz zaman aldı daha da alacak. Lakin neden izin verilmez insanın içinden geleni yaşamasına. Biz işimizi yapıyoruz sadece. Sizden gelen karşılıksız sevginin desteğin karşısında dik durmaya çalışıyoruz. Birilerine saldırmak, belki dövmek, küfür etmek. Anlık dürtülerinizin kimlerin ruhuna ne derece zarar verdiğini bilemezsiniz. Kaldı ki böyle şeyleri bilmek yetmez. Sizin gibi olamayanlara yaşam hakkı vermeniz gerek. Toplumun çoğunun sevip sahiplendiği insanlara nefret kusmak. Ancak o toplumun huzurunu bir de kendi sınavıyla mücadele eden insanların psikolojisini bozabilir. Kabullenmek bu kadar zor olmamalı.”

 

In this article