[sam_zone id=1]

Diriliş Ertuğrul’da flaş gelişme

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan projenin haziran ayında sezon finali yapmasının ardından gelen film teklifini kabul etti. Sakalını kesecekti 37 yaşındaki Düzyatan, senaryo...

1219
1219

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan projenin haziran ayında sezon finali yapmasının ardından gelen film teklifini kabul etti.

Sakalını kesecekti

37 yaşındaki Düzyatan, senaryo gereği sakalını kesmek zorunda kalacaktı. Bunu duyan filmin senaristi Mehmet Bozdağ’ın, oyuncudan “Filmden affını iste. Sakalın dizi için önemli, kesmeni istemiyorum” ricasında bulunduğu öne sürüldü.

Tatilde para kazanacak

Dizideki karakterin dışında başka bir role bürünmesini ve seyirci karşısına çıkmasını istemeyen Bozdağ, 37 yaşındaki Düzyatan’a, “Tatil yaptığın dönemde ücretini ödeyeyim” teklifinde bulundu.

Düzyatan ise bu istek üzerine filmde oynamaktan vazgeçti.

8131689

Engin Altan Düzyatan kimdir?

6 Temmuz 1979 İzmir doğumludur. Arnavut asıllı olan oyuncu ve sunucu Düzyatan 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi tiyatro bölümüne girerek 2001 yılında mezun olduktan sonra; İstanbul’a oyunculuk yapmak için geldiği o yıllarda Kent Elveda tiyatrosunda görev almıştır. Bunun yanı sıra Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda bir oyunu yöneten Engin Altan Düzyatan; Hazal Kaya ve Naz Elmas ile birlikte Beymen Club’ın 2010 koleksiyonu çekimlerinde de mankenlik yapmıştır. Oldukça yakışıklı ve karizmatik bir yapıya sahip olan Engin Altan Düzyatan; Aslan burcudur. Engin Altan Düzyatan Koçum Benim, Bir Bulut Olsam, Kapalı Çarşı, Yeditepe İstanbul, Son, Cinayet, Yol Ayrımı gibi televizyon dizilerinin yanı sıra; Romantik Komedi1, Cennet, Romantik Komedi 2, New York’ta Beş Minare, Bir Avuç Deniz, Anadolu Kartalları, Bu İşte Bir Yalnızlık Var gibi birçok yapımda da yer almıştır. Bunun yanı sıra ‘’1 Milyon Canlı Para’’ isimli yarışma programını sunan Engin Altan Düzyatan; 2012 yılında Los Angeles Movie Awards’da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı sayesinde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır.

In this article