Derya Şensoy’dan eleştirilere sert tepki!

Derya Şensoy, toplumsal ahlâka aykırı olduğu iddia edilerek bazı gazetelerce hedef gösterilen ‘Vezir Parmağı’ filminin gösteriminin yapılmasına yönelik engellemelere sert çıktı. Derya Şensoy, oyuncu kadrosunda yer aldığı ‘Vezir...

3
3

Derya Şensoy, toplumsal ahlâka aykırı olduğu iddia edilerek bazı gazetelerce hedef gösterilen ‘Vezir Parmağı’ filminin gösteriminin yapılmasına yönelik engellemelere sert çıktı.

Derya Şensoy, oyuncu kadrosunda yer aldığı ‘Vezir Parmağı’ filminin bazı medya organlarınca hedef gösterilmesine tepki gösterdi. Filmin toplumsal ahlâka aykırı olduğunu ileri süren haberlerinden sonra Mersin’in Anamur İlçe Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Türe ve Kayseri’nin Develi İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Cabbar gösterime izin vermeyeceklerini duyurmuştu.

Sosyal medyadan tepki gösterdi

İki belediye başkanının aldığı bu karar şaşkınlık yaratırken, Derya Şensoy tepkisini sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımla gösterdi. Güzel oyuncu filmin bir bölümünü hesabından yayınladı ve altına da büyük harflerle KORKMİREM yazdı.

Tepki çeken filmin konusu şöyle:

“Osmanlı döneminde bir Anadolu köyünde erkekler 19 yıl önce savaşa gitmiş ve kendilerinden bir daha haber alınamamıştır. Geride kalan kadınlar, artık yeni bir hayat kurmak istemekte ama sorunlarına çare üretememektedir. En nihayetinde hemşerileri olan vezire bir mektup yazarak yardım isterler. Vezir, emrindeki kıdemli memur Müstesna’ya, ahaliden ‘güçlü-kuvvetli’ beş kişi bularak köye gitmesini ve meseleyi çözmesini söyler. Ayrı etnik kökenden seçilen beş kişi, vatan için savaşacaklarını sanarak yola çıkarlar. Köydeki kadınlar ise gelecek erkekler heyetini heyecanla beklemektedir.”

In this article