[sam_zone id=1]

Deniz Baysal: 9 saatten fazla çalışamam

Sevda Kuşun Kanadında dizisini bırakıp başka dizide oynamaya başladığı iddiasıyla tazminat davası açılan Deniz Baysal, konuyla ilgili açıklama yaptı. TRT’deki ‘Sevda Kuşun Kanadında’ adlı diziyi bırakıp ‘Rüzgarın Kalbi’...

92
92

Sevda Kuşun Kanadında dizisini bırakıp başka dizide oynamaya başladığı iddiasıyla tazminat davası açılan Deniz Baysal, konuyla ilgili açıklama yaptı.
TRT’deki ‘Sevda Kuşun Kanadında’ adlı diziyi bırakıp ‘Rüzgarın Kalbi’ adlı dizide oynamaya başladığı iddiasıyla ünlü oyuncu Deniz Baysal’a tazminat davası açılmıştı.

Yapım şirketi tarafından 260 bin liralık tazminat davası açılan oyuncu Baysal, 18 saate varan çok ağır çalışma süresi ve şartları nedeniyle sözleşmeyi feshettiğini söyledi.

Dava dilekçesinde Baysal, “Hiçbir yapımcının bir oyuncuyu 9 saatten fazla çalışmaya zorlamaya hakkı yoktur” dedi.

deniz-baysal-davasi

Deniz Baysal kimdir?

Deniz Baysal kimdir diye merak ediliyordu. Ünlü isim Baysal, 5 Nisan 1991 İzmir doğumlu Türk oyuncudur. Karşıyaka İlköğretim Okulu’nda ilkokul eğitimini tamamlayan ünlü oyuncu, Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nde ise lise eğitimini aldı. 10 yıl boyunca Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda görev alarak, oyunculuk deneyimi kazanan ünlü isim şimdilerde Celal Bayar Üniversitesinde Uluslararası ticareti okumaktadır.

İlk olarak Derin Sular, Bitmeyen Şarkı, Babalar ve Evlatlar gibi bazı dizilerde rol alarak deneyim kazandı. Ünlü oyuncu, Aşk Ekmek Hayaller adlı dizide canlandırdığı “Karaca Yılmaz” rolü ile birçok kişi tarafından tanındı. 2014 yaz ayında başlayan Kaçak Gelinler adlı dizide canlandırdığı Kainat Gencer karakteri sayesinde daha da geniş kitlelere ulaşan ünlü isim, daha sonra yer aldığı başarılı projelerle hayran kitlesini artırmıştır.

Ünlü oyuncu şu sıralar ayrıldığı dizi projesiyle gündeme gelmekte ve ayrıldığı diziyle ilgili tazminat davası haberleriyle anılmakta. 

In this article