[sam_zone id=1]

Deniz Akkaya’dan Cübbeli Ahmet Hoca’nın sözlerine tepki

Cübbeli Ahmet olarak bilinen ve İsmailağa Cemaati’nin ileri gelenlerinden biri olan Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla Türkiye gündemine oturmuştu. Ünlü, vaaz verdiği bir videosunda, satrancın...

92
92

Cübbeli Ahmet olarak bilinen ve İsmailağa Cemaati’nin ileri gelenlerinden biri olan Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla Türkiye gündemine oturmuştu.

Ünlü, vaaz verdiği bir videosunda, satrancın tavladan da kumardan da beter olduğunu, satranç oynamaktansa ateşi tutmanın daha hayırlı olduğunu söylemişti. Ünlü, bununla da kalmamış, satranç oynayan kişilerin insanların en yalancısı olduğunu ve satranç oynayanların lanetlendiğini ifade etmişti.

Ünlü’nün bu sözlerine Türkiye’nin dört bir yanından tepki gelmişti. Tepkiler hükümet katına kadar çıkmış, Ünlü, iktidar yetkilileri tarafından da eleştirilmişti.

Ünlü’ye son olarak Deniz Akkaya da tepki gösterdi. Eski manken Akkaya, kişisel Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet’te “Satranç zeka geliştirir” ifadesini kullandı.

Akkaya’nın bu tweet’i Cübbeli Ahmet Hoca’nın sözlerine tepki gösterdiği şeklinde yorumlandı.

Duymayan Kalmasın programından ayrıldı

Öte yandan Deniz Akkaya, bir süredir Star TV ekranlarında yayınlanan Duymayan Kalmasın isimli bir magazin programı sunuyordu. Akkaya, geçtiğimiz günlerde programdan ayrıldığını, Türkiye’nin içinden geçtiği bu ortamda daha fazla magazin programı sunmak istemedğini açıkladı.

In this article