90’ların efsanesi Demet Sağıroğlu da “Başkanlığa Hayır” diyor

Özellikle 90’lı yıllarda büyük bir şöhrete kavuşan ve Arnavut Kaldırımları, Papatya Falları ve Kınalı Bebek şarkılarıyla tanınan ünlü şarkıcı Demet Sağıroğlu, referandumda “Hayır” oyu kullanacağını açıkladı. ‘Çocukluğumda özele,...

2
2

Özellikle 90’lı yıllarda büyük bir şöhrete kavuşan ve Arnavut Kaldırımları, Papatya Falları ve Kınalı Bebek şarkılarıyla tanınan ünlü şarkıcı Demet Sağıroğlu, referandumda “Hayır” oyu kullanacağını açıkladı.

‘Çocukluğumda özele, kişiliğe saygı vardı’

Kişisel Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayan Sağıroğlu, “Çocukluğumda oy, inanç, kadının yaşı, maaş, yediğin, içtiğin sorulmazdı. Özele saygı, kişiliğe saygı için en azından bir çaba vardı” ifadelerini kullandı. Ünlü şarkıcı, bu tweet’inin sonuna “#Hayır” yazmayı da ihmal etmedi. Sağıroğlu’nun bu tweet’i yüzlerce retweet ve beğeni aldı.

Gülben Ergen, Gökhan Özoğuz, Hayko Cepkin…

Sağıroğlu’nun yanı sıra referandumda “Hayır” oyu kullanacağını açıklayan ünlüler arasında; Gülben Ergen, Haluk Levent, Gökhan Özoğuz Berna Laçin, Barış Atay, Mehmet Okur, Hayko Cepkin, Fazıl Say ve Meltem Cumbul gibi isimler bulunuyor.

Müzik dünyasına 1989 yılında adım attı

1989 yılında müzik dünyasına adım atan Sağıroğlu, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde bir süredir eğitim aldı. Sağıroğlu, buradan aynı üniversitenin Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü’ne geçiş yaptı. Başarılı şarkıcı, istanbul Teknik Üniversitesi’nde devam ettiği eğitiminin sona ermesinin ardından, müzik dünyasına Kayahan ile birlikte seslendirdikleri “Gözlerinin Hapsindeyim” şarkısıyla adım attı.

İlk albümü Kındalı Bebek

Kariyeri boyunca pek çok önemli başarıya imza atan Sağıroğlu, 1994’te Kınalı Bebek ile ilk albümünü yaptı. Sağıroğlu, bu albümünün ardından 5 ayrı albüm daha çıkardı.

In this article