[sam_zone id=1]

Demet Akalın’a kötü haber!

Dolar ve Euro’nun artması ünlü pop şarkıcısı Demet Akalın’ı da vurdu ve sanatçı yatırım planlarını değiştirme kararı aldı. Kararını değiştirdi Bir mobilya markasının reklamında oynayan Demet Akalın” Ev...

104
104

Dolar ve Euro’nun artması ünlü pop şarkıcısı Demet Akalın’ı da vurdu ve sanatçı yatırım planlarını değiştirme kararı aldı.

Kararını değiştirdi

Bir mobilya markasının reklamında oynayan Demet Akalın” Ev almayı düşünüyordum. Dolar ve euro artınca vazgeçtim. Ekonomik olarak küçülmeye gidiyorum. Eve tadilat yapıp sıkıntılı dönemi böyle atlatacağız ” dedi.

Cumhurbaşkanı seslenmişti

Türk Lirası’nın ABD Doları karşısında değer kaybı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halka seslenmiş ve ‘Dolarlarınızı bozdurun, altına, Türk Lirası’na çevirin’ çağrısı yapmıştı.Bu çağrının ardından bazı ünlü isimler dolarlarını bozdurup dekontlarını sosyal medyada paylaşarak bu çağrıya destek vermişti.

Demet Akalın’ın dövizi yokmuş!

O günlerde Demet Akalın; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dolarlarınızı bozdurun, liraya dönün” uyarısına uyup uymadığı sorulunca “Hayır, ben döviz bozdurmadım çünkü zaten ben hep lira kullanıyorum” demişti.

Demet Akalın’ın kariyeri

Mankenlikle eş zamanlı olarak gazinolarda şarkı söylemeye başladı ve bunun bir sonucu olarak 1996’da ilk stüdyo albümü Sebebim’i piyasaya sürdü ancak çalışma çok ses getiren bir çıkış yapmasına yardımcı olamadı. Daha sonradan çıkış şarkısı “Aşkın Açamadığı Kapı” ile Kral TV Video Müzik Ödülleri’nden Yılın Şarkısı ödülünü kazanan Banane (2004), MÜ-YAP’tan altın sertifika alan Kusursuz 19 (2006) ve Dans Et (2008) gibi 2000’ler boyunca çıkardığı albümlerle çeşitli başarılar yakalayarak Türk pop müziğindeki yerini sağlamlaştırdı. Yayımlandığı yıl Türkiye’nin en çok satan albümü olan Pırlanta (2015) dahil olmak üzere satış başarısı elde eden albümlerle 2010’larda Türk pop müziğindeki yerini korumaya devam etti. Türkiye’de liste başı olan “Afedersin”, “Mucize”, “Toz Pembe” ve “Hayalet” hitlerinin yanı sıra “Tecrübe”, “Çanta”, “Olacak Olacak”, “Sabıka”, “İlahi Adalet” ve “Ders Olsun” şarkıları da ilk beş başarısı gösterdi.

2 Altın Kelebek ödülünün sahibi

Albümlerinde yer verdiği “giderli şarkılarla” müzik eleştirmenleri tarafından kendi tarzını oluşturduğu kabul edilen Akalın, şarkılarının yanı sıra magazinsel kişiliğiyle de sık sık öne çıktı. 2007’den sonra zaman zaman Hande Yener ile yaptığı sözlü tartışmalar geleneksel bir hâl alarak sık sık tekrarlandı ve magazin gündemini meşgul etti. 2006’da Oğuz Kayhan’la ve 2010’da Önder Bekensir’le yaptığı birkaç aylık evliliklerden sonra 2012’de şu anki eşi Okan Kurt ile evlenerek 2014’te ilk çocuğu Hira’yı dünyaya getirdi. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.

In this article