Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yusuf İslam bir araya geldi

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Yusuf İslam, bugün Türkiye’ye gelmişti. İslam, ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Erdoğan ile İslam, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yaklaşık 1 buçuk saat...

2
2

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Yusuf İslam, bugün Türkiye’ye gelmişti. İslam, ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Erdoğan ile İslam, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yaklaşık 1 buçuk saat bir görüşme gerçekleştirdi.

Erdoğan’ın Twitter hesabından görüşmenin ardından bir fotoğraf paylaşıldı. Fotoğrafa, “Sevgili kardeşim Yusuf, Külliye’yi ziyaretin ve samimi sohbetin için teşekkür ederim. Türkiye’ye hoş geldin” notu düşüldü.

Yusuf İslam, Müslüman olmadan önce Cat Stevens adıyla albüm çıkardığı yıllarda

1977 yılında din değiştirerek Müslüman olmuştu

1948 yılında Londra’da dünyaya gelen ünlü şarkıcının asıl adı Cat Stevens… 1960’lı ve 70’li yıllarda dünya çapında büyük bir ün sahibi olan Stevens, 60 milyondan fazla albüm satmış bir şarkıcı. Rock müziğin efsane isimleri arasında yer alan Stevens, 1977 yılında din değiştirerek Müslüman olmuştu.

İslam, eşi Fauzia Mubarak Ali ile birlikte

Müziğe uzun yıllar ara vermişti

Başarılı şarkıcı Müslüman olmasının ardından müziğe uzunca bir süre ara verdi. Stevens, ara verdiği müziğe 1995 yılında Yusuf İslam adı ile geri döndü.

In this article