[sam_zone id=1]

Cübbeli Ahmet Hoca’dan Kerimcan Durmaz’a ağır sözler

Cübbeli Ahmet Hoca Kerimcan Durmaz ile ilgili sert sözler söyledi. Cübbeli Hoca,katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cübbeli Ahmet Hoca, Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan ‘Ne var ne...

69
69

Cübbeli Ahmet Hoca Kerimcan Durmaz ile ilgili sert sözler söyledi. Cübbeli Hoca,katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hoca, Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan ‘Ne var ne yok?’ adlı programa konut oldu.  Türker Akıncı’nın sorularını yanıtlayan Mahmut Ünlü, Kerimcan Durmaz’ı sert sözlerle eleştirdi.

Programda eşcinsellerle ilgili konular gündeme geldi. Programın sunucusu Türker Akıncı, isim vermeden Kerimcan Durmaz’ı gündeme taşıdı. Konunun açılması üzerine Cübbeli Hoca “Allah onları lanet etsin. Kırıtarak konuşmalar ve kırıtarak yürümeleri var. Erkeklerden kadınlara, kadınlardan erkeklere benzemeye çalışanlar var. Bunlara genel bir lanet var. Bu Allah’ın yarattığına müdahaledir. Hormonla savunuyorlar kendilerini… Git o zaman tedavi ol” ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet Hoca kimdir

Ahmet Mahmut Ünlü, halk arasında bilinen adıyla Cübbeli Ahmet Hoca, 1965 doğumlu Türk vaiz ve hafızdır.

İstanbul’un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmailağa Cemaati’nin ileri gelin isimleri arasındadır. Resaili Ahmediyye ismiyle değişik konularda yayınlanan bir çok risalesi bulanan hoca, çok medyatik bir kişiliktir.

Yazdığı kitaplarla ve verdiği vaazlarla tanınan Cübbeli hoca, aynı zamanda esprili kişiliğiyle dikkat çekmektedir.
Uzun bir süre verdiği vaazlar ve yaptığı sohbetlerin adli takibe alındığı hoca, son dönemde çok medyatikleşmesiyle geniş bir kesimin sevgisini kazanmıştır.

İslamiyetteki reformist görüşlere karşı çıkan hoca, İslam dininin Ehl-i Sünnet anlayışına göre yaşanması gerektiğini savunur. Verdiği vaazların internette yayınlanmasıyla geniş bir kitle tarafından tanınan Cübbeli Ahmet Hoca, medya dünyasının da sık sık haber yaptığı bir isimdir.

In this article