‘Cesur ve Güzel’ dizisine yeni isim

Kıvanç Tatlıtuğ ile Tuba Büyüküstün’ün başrolleri paylaştığı ve izleyenler tarafından büyük beğeniyle seyredilen ‘Cesur ve Güzel’in kadrosuna Yiğit Özşener de dahil oldu. Yiğit Özşener artık kadroda! Cesur ve...

2
2

Kıvanç Tatlıtuğ ile Tuba Büyüküstün’ün başrolleri paylaştığı ve izleyenler tarafından büyük beğeniyle seyredilen ‘Cesur ve Güzel’in kadrosuna Yiğit Özşener de dahil oldu.

Yiğit Özşener artık kadroda!

Cesur ve Güzel’e yeni bir isim daha dahil oldu. Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün başrolünde oynadığı dizide artık Yiğit Özşener de rol alacak.

3 senedir televizyon ekranlarından uzak olan oyuncu, dizide Adalet’in (Nihan Büyükağaç) uzun yıllardır hapishanede yatan gizemli ağabeyi Rıza karakterini canlandıracak.

Yiğit Özşener kimdir?

Yiğit Özşener, 6 Nisan 1972 tarihinde İzmir, Karşıyaka’da doğmuştur. Babası avukat, annesi ise ev hanımıdır. Ortaokulda Fransızca, lisede de İngilizce öğrendi.

İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden 1996 yılında mezun oldu. Bu arada askerliğini yaptı. Yedek subay olarak, Kuleli Askeri Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yaptı. Koç Üniversitesi’nde 1997 yılında başladığı İşletme master’ını MBA’yı ( “Master of Business Administration” )1999 yılında tamamladı.

Çeşitli oyunlarda yer aldı

1994 yılında “Stüdyo Oyuncuları” seçmelerine katıldı ve geçti. 1994 yılından 2001 yılına kadar, Studio Oyuncuları Topluluğu’nda eğitim aldı ve aynı zamanda aynı yerde çeşitli oyunlarda yer aldı.

1995’te Şahika Tekand‘ın yazıp yönettiği “Gergadanlaşma” adlı oyun ile profesyonel olarak oyunculuğa başladı. Bu oyunla, Bulgaristan ve Makedonya’da gerçekleştirilen festivallere katıldı. Tiyatro dışında reklam filmleri, sinema ve TV filmleri ve dizilerinde oynadı.

Turkcell reklamında oynadı

2000 yılında çekilen “Turkcell Hazırkart” reklamında Nil Karaibrahimgil‘in peşinden koşan Özgür Çocuk olarak tanındı. 2000 yılında Yunanistan Delphi’de gerçekleştirilen 10. Antik Oyunlar Festivali’nde, Thedoros Terzopoulos’un yönettiği “Herakles”üçlemesinde oynadı.

2001 yılında kurulmuş olan “Dükkan” Tiyatro Topluluğu’nun kurucu üyesidir.

İngilizce ve Fransızca bilen Yiğit Özşener, Çasod üyesi olup aynı zamanda seslendirme yapmaktadır.

Yiğit Özşener’in 89 yılında THY’den aldığı planörlük brövesi var. Ayrıca yelken ve dalış sertifikalarına da sahip. Tatillerinde reklamdaki özgür çocuk gibi dağ bayır gezmeyi tercih ediyor. Gittiği şehirde kaybolmak en büyük tatil keyfi.

In this article