Erkan Petekkaya’dan Cem Yılmaz’a “Film yapmasın”

Star TV ekranlarında yayınlanan Paramparça dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya, son dönemde filleri ile damga vuran Cem Yılmaz hakkında birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. Şaşırtan açıklamalar geldi Erkan Petekkaya,...

2
2

Star TV ekranlarında yayınlanan Paramparça dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya, son dönemde filleri ile damga vuran Cem Yılmaz hakkında birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.

Şaşırtan açıklamalar geldi

Erkan Petekkaya, komedyen kimliğinin yanında şimdiye kadar birçok sinema filminin yönetmenliğini ve oyunculuğu üstlenmiş Cem Yılmaz’la ilgili şaşırtan açıklamalarda bulundu.

Petekkaya, ünlü komedyenin yeni filmi ‘Arif ve 216’ için; “Cem Yılmaz gördüğüm en iyi şovmenlerden biri fakat filmlerini beğenmiyorum. Cem Yılmazdan iyi bir film çıkacağına inanmıyorum” dedi.

Petekkaya yer aldığı projeleri de eşi Didem Petekkaya’dan onay alarak kabul ettiğini dile getirdi.

Erkan Petekkaya’nın kariyeri

Diyarbakırlı olmasına rağmen Elazığ doğumlu olan Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu’nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi’nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazanan Petekkaya, 1993’ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle devam eder. 1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.

Komedi de oynadı

Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D’de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde atv’de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır.

Çeşitli sinema filmlerinde oynadı

2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar’ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008’de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008 de başka bir dizide (Star TV) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding’de yönetici olan “Galip”’i canlandırmıştır. 2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır. 2010-2012 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide acımasız bir kişiliği olan fakat daha sonraları yaptıklarından pişmanlık duymuş bir babayı oynamıştır.

In this article