[sam_zone id=1]

Cem Yılmaz: Terazimiz akıl ve bilim olsa…

Sosyal medyayı aktif kullanan ünlülerden biri olan Cem Yılmaz, zaman zaman yaptığı sosyal eleştirilerle de gündeme geliyor. Ünlü komedyen, kişisel Twitter hesabı üzerinden “oyuncağa dönmüş sosyal medya gerginliği”ni...

46
46

Sosyal medyayı aktif kullanan ünlülerden biri olan Cem Yılmaz, zaman zaman yaptığı sosyal eleştirilerle de gündeme geliyor.

Ünlü komedyen, kişisel Twitter hesabı üzerinden “oyuncağa dönmüş sosyal medya gerginliği”ni bırakarak terazinin artık akıl ve bilim olması gerektiğini vurguladı.

‘Gıpta edilecek, özenilecek işler yapsak…’

Yılmaz, “Aklıma bir şey geldi, paylaşayım dedim. Belki bir fayda olur” diyerek başladığı cümlelerini şöyle sürdürdü:

“Abi bizden misin onlardan mı, temalı ve oyuncağa dönmüş sosyal medya gerginliği var ya hani… Onu diyorum, bi salsak artık! Terazimiz akıl olsa, bilim olsa, vicdan olsa… Az biraz da kendimizi düzeltmeye vakit harcasak vs. Yani gıpta edilecek, özenilecek işler yapsak… Kaplama, süs, uydurma ‘erdemler’ yerine ne bileyim gerçek, somut şeylere daha bir değer versek! Daha güzel olmaz mıydı! Burası güzelleşsin, sokak güzelleşsin. Eğri doğru daha bir belirgin olsa da hepimiz daha net görsek… ‘Tüm maçlar berabere bitse’ gibi bir istek bu ama olsun. Ben gönlümden geçeni söyledim. Sevgi ve merhamet sizinle olsun. Ayaklarıma vicks sürdüm. Belki o biraz duygusallaştırdı beni. Hadi gönlünüzce şakalaşın. İyi akşamlar”

In this article