[sam_zone id=1]

Birce Akalay boşanma ile ilgili konuşmama kararı aldı

Eşi Sarp Levendoğlu ile yolları ayırma kararı alan güzel oyuncu Birce Akalay, geçtiğimiz gün bir alışveriş merkezinde görüntülendi. Sorulara yanıt vermedi Güzel oyuncu, magazin dünyasının en çok konuştuğu...

94
94

Eşi Sarp Levendoğlu ile yolları ayırma kararı alan güzel oyuncu Birce Akalay, geçtiğimiz gün bir alışveriş merkezinde görüntülendi.

Sorulara yanıt vermedi

Güzel oyuncu, magazin dünyasının en çok konuştuğu konulardan biri olan boşanma olayı ile ilgili sorulan soruları yanıtsız bırakmayı tercih etti.

Birce Akalay, önceki gün Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü Başkanı Prof. Alev Meral Tokgöz’le Akmerkez’deydi.

Boşanma konusunda konuşmayacağını açıkladı

Eşi Sarp Levendoğlu ile evliliği bitme noktasına gelen Akalay, boşanma kararıyla ilgili sorulara yanıt vermek istemedi ve şu cevabı verdi:

“Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Mahkeme sonuçlansa dahi konuşmayacağım.”


8163689

Derya Şensoy da haberlere sert tepki göstermişti

Geçtiğimiz günlerde Sarp Levendoğlu ile Derya Şensoy’un aşk yaşadığı iddia edilmiş Şensoy bu haberlere sert tepki göstermişti. Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu çifti yazdan beri sorunlar yaşıyor ve haklarında sıkça ayrılacaklar dedikodusu çıkıyordu. Akalay Instagram’dan kocasının fotoğraflarını silince gerçek ortaya çıktı.

Birce Akalay’ın kariyeri

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı (2003). Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimini tamamlamadı fakat Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Güzellik yarışmasında 3. oldu

2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Star TV ve TV8’de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur. 2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisinde baş karakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008 Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır. Bunların yanı sıra oyuncu 2008’de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır.

2009 yılında sevenleriyle buluştu

2009 yılında TRT 1’de ekrana gelen Alayına İsyan isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009’un Eylül ayında Sizi Seviyorum isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. 2009’da atv’nin yeni sezon dizilerinden Kış Masalı’nda Zişan rolüyle izlediğimiz Birce Akalay’ın aynı yıl TRT Müzik kanalında başlayan ve TV8’de devam eden programı Sinema Dünyası bir yayın dönemi devam etmiştir.

Bir çok dizi ve projede yer aldı

2010 yılında eski eşi Murat Ünalmış ile birlikte Ürgüp’te bir aşkı anlatan Yer Gök Aşk dizisinde Havva karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında yakında atv ekranlarında Başbakan Adnan Menderes’in hayatını konu alan “Ben Onu Çok Sevdim” dizisinde opera sanatçısı Ayhan Aydan karakterini oynadı. 2013 yılında TRT 1’de yayınlanan “Böyle Bitmesin” dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştır.

Son olarak Küçük Ağa dizisinde rol aldı

Son olarak Kanal D’de yayınlanan “Küçük Ağa” dizinde Sinem karakterini canlandırmıştır. Küçük Ağa dizisinde başrolü paylaştığı Sarp Levendoğlu ile 1 Ağustos 2014 tarihinde evlenmiştir.[1] 2015 yılında ATV’de yayınlanmakta olan Evli ve Öfkeli adlı dizide dört başrolden birini üstleniştir. Oyuncu şu anda Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde başrol oynamaktadır.

8163686

In this article