İki ay sonra özgür kaldı

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar yüzünden cezaevine gönderilen ve büyük tartışmalara neden olan modacı Barbaros Şansal tahliye edildi. Şansal KKTC’den sınır dışı edilmişti Modacı Barbaros Şansal, yılbaşı akşamı...

2
2

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar yüzünden cezaevine gönderilen ve büyük tartışmalara neden olan modacı Barbaros Şansal tahliye edildi.

Şansal KKTC’den sınır dışı edilmişti

Modacı Barbaros Şansal, yılbaşı akşamı sosyal medyada olay olmuştu. Ünlü modacı KKTC’de çektiği video yüzünden çok büyük tepkiler almış ve bunun neticesinde KKTC’den sınır dışı edilerek Türkiye’de gözaltına alınmıştı. Uçaktan iner inmez apar topar gözaltına alınan ünlü isim, çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Tutuklanarak yaklaşık iki aydır cezaevinde olan Şansal, kısa süre önce tahliye oldu.

Barbaros Şansal linç girişimine uğramıştı

Ünlü modacı yılbaşı akşamı sosyal medyadan bir video paylaşmış ve bu videodan sonra büyük tepki toplamıştı. Ülkeye hakaret ettiğini öne süren birçok sosyal medya kullanıcısı ünlü modacıya tepki göstermişti. Bunun neticesinde KKTC’den sınır dışı edilen ünlü isim, Türkiye’ye döner dönmez gözaltına alınmıştı. Uçaktan iner inmez gözaltı yapılmak istenen ünlü isme hava limanında linç girişiminde bulunulmaya çalışılmış, linç girişimi yapmak isteyen polis tarafından engellenmişti.

Şansal tahliye edildi

Hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Şansal’ın avukatı tahliye taleplerine rağmen hala tutukluluğun devam etmesi üzerine itirazda bulundu. Avukat Efkan Bolaç’ın itirazını değerlendiren İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi tahliye kararı verdi ve ünlü modacıyı serbest bıraktı. Ancak ünlü isme yurt dışına çıkma yasağı koyuldu.

Cezaevi çıkışında görüntülenen Şansal, muhabirlerin sorularını yanıtsız bırakarak evinin yolunu tuttu.

In this article