[sam_zone id=1]

Ayberk Atilla’dan kötü haber! Kansere yakalandı

Ekranların ve tiyatro sahnelerinin en sevilen isimlerinden usta oyuncu Ayberk Atilla mesane kanserine yakalandı. Ünlü oyuncu Ayberk Atilla çağımızın hastalığı kansere yakalandı. Mesane kanseri tedavisi gören Ayberk Atilla,...

98
98

Ekranların ve tiyatro sahnelerinin en sevilen isimlerinden usta oyuncu Ayberk Atilla mesane kanserine yakalandı.

Ünlü oyuncu Ayberk Atilla çağımızın hastalığı kansere yakalandı. Mesane kanseri tedavisi gören Ayberk Atilla, hastanede müşahede altına alındı.

Bir Demet Tiyatro ile herkese kendini tanıttı

Türkiye, Ayberk Atilla ismini ilk olarak Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Bir Demet Tiyatro ile tanıdı. Daha sonra birçok tiyatro ve dizi projesinde yer alan usta oyuncu, Türkiye’nin en sevilen isimlerinden biri oldu.

Ayberk Atilla’nın hayatı

18 Eylül 1946 tarihinde İstanbul’da doğan Ayberk Atilla, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan sanatçı, sanat hayatına 1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda başladı. Sırasıyla Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan Atilla, bir süre aranın ardından yeniden tiyatroya dönerek, BKM Oyuncuları kadrosuna katıldı. Son olarak reyting rekortmeni diziler Seksenler ve Kiralık Aşk’ta oynadı.

8165077

In this article