[sam_zone id=1]

Aleyna Tilki’nin konserine valilik izin vermedi

‘Cevapsız Çınlama’ adlı şarkısı ile adını tüm Tükiye’ye duyuran liseli genç Aleyna Tilki konserine valilik izin vermedi. Yaptığı bir parça ile ünlü olan 16 yaşındaki Tilki, 16 yaşında...

125
125

‘Cevapsız Çınlama’ adlı şarkısı ile adını tüm Tükiye’ye duyuran liseli genç Aleyna Tilki konserine valilik izin vermedi.

Yaptığı bir parça ile ünlü olan 16 yaşındaki Tilki, 16 yaşında olması nedeniyle büyük tartışma yaratmıştı.

16 yaşında sahneye çıkılır mı tartışmalarının ortasında kalan Tilki’nin bir gece kulübünde konser vermesine valilik izin vermedi. Tilki’nin dün akşam İstanbul’da bir gece kulübünde yapılması planlanan konseri tartışmalar nedeniyle iptal edildi.

Posta gazetesinin haberine göre”Sınır konulmasından hiç hoşlanmam” diyen Tilki, dün akşam Beyoğlu’nda bir gece kulübünde sahneye çıkacaktı. Ancak bu etkinliğe İstanbul Valiliği’nden son anda yasak geldi.

Aleyna Tilki’nin konser vereceği mekandan açıklama

Aleyna Tilki’nin konser vereceği mekan konu ile ilgili açıklama yaptı.

Mekanın yaptığı açıklamada “21 Ekim Cuma Günü yapılması planlanan Tilki konserimiz için İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü’ne (Etkinlik Müracaatı) sahneye çıkma izin belgesi için mekânımız tarafından başvuru yapılmıştır. Tilki’nin gece kulübümüzde sahneye çıkması İstanbul Valiliği’nce uygun görülmemiştir. Bu sebeple Tilki konserimizi gerçekleştiremeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.

Aile Bakanlığı ise geçtiğimiz hafta liseli Tilki’nin ailesini uyarmıştı.

In this article