Dünyaca ünlü sanatçı Al Jarreau 76 yaşında yaşamını yitirdi

Kariyeri boyunca milyonlarca plak satan pop ve bir dizi Grammy ödülünün sahibi olan dünyaca ünlü caz, pop ve R&B sanatçısı Al Jarreau, dün Los Angeles’ta 76 yaşında hayata...

2
2

Kariyeri boyunca milyonlarca plak satan pop ve bir dizi Grammy ödülünün sahibi olan dünyaca ünlü caz, pop ve R&B sanatçısı Al Jarreau, dün Los Angeles’ta 76 yaşında hayata gözlerini yumdu. Jarreau’nun vefatının ardından ünlü ismin hayatı merak konusu oldu. Al Jarreau kimdir?

Jarreau’nun öldüğünü menajeri Joe Gordon açıkladı. Ünlü ismin iki hafta önce hastaneye kaldırıldığı ve doktorların tavsiyesi üzerine konserlerini iptal ettiği ortaya çıktı.

Al Jarreau kimdir?

Jarreau’nun vefatının ardından ünlü ismin hayatı merak konusu oldu. Al Jarreau kimdir? Jarreau, 30 yaşına kadar müzikle profesyonel olarak ilgilenmedi. Ünlü sanatçı, 30 yaşının ardından sıradışı vokal tarzıyla dikkatleri üzerine topladı ve ünlendi. Başarılı isim, yaklaşık 50 yıl boyunca elde edilmesi zor olan bir başarının sahibi olmuş ve 7 Grammy ödülü kazanmıştı. Öte yan Jarreau, Grammy’yi caz, pop ve R&B olmak üzere üç ayrı kategoride kazanan dünya üzerinde yaşamış birkaç sanatçıdan biri.

Jarreau’nun karısı Susan ve oğlu Ryan yaşıyor. Jarreau yaşasaydı, önümüzdeki ay 77 yaşında olacaktı.

76 yaşında aramızdan ayrılan dünyaca ünlü sanatçı Al Jarreau kimdir?

2016’nın laneti sürüyor

2016 yılı, yaşamını yitiren dünya çapındaki değerli isimlerle hafızalara kazınmıştı. 2017 yılının henüz başlarında yaşanılan bu kayıp, 2017 yılının da 2016’ya mı benzeyeceği sorusunu akıllara getirdi. 2016 yılında David Bowie, Prince, Muhammad Ali, Robert Vaughn, Leonard Cohen, Peter Vaughan, Zsa Zsa Gabor, George Michael ve Carrie Fisher aramızdan ayrılmıştı.

In this article