[sam_zone id=1]

ABD’li pop yıldızı Lady Gaga’dan tecavüz itirafı

Tüm dünyanın yakından tanıdığı ABD’li pop yıldızı Lady Gaga, henüz 19 yaşındayken tecavüze uğradığını ve o günden bugüne “Travma Sonrası Stres Bozukluğu” olarak adlandırılan hastalıkla yaşadığını açıkladı. Gaga,...

48
48

Tüm dünyanın yakından tanıdığı ABD’li pop yıldızı Lady Gaga, henüz 19 yaşındayken tecavüze uğradığını ve o günden bugüne “Travma Sonrası Stres Bozukluğu” olarak adlandırılan hastalıkla yaşadığını açıkladı.

Gaga, genç LGBT’li evsizleri ziyaretiyle ilgili bir televizyon röportajında, “Zihinsel bir hastalığım var. TSSB’den müzdaribim. Daha önce bunu hiç kimseye söylememiştim.” şeklinde konuştu.

Lady Gaga’nın tecavüze uğradığı iki yıl önce de konuşuluyordu

Şu an 30 yaşında olan Gaga’nın iki yıl önce gençlik yıllarında tecavüze uğradığı halk arasında dillendrilmişti. Gaga, Pazartesi günü NBC kanalında yayınlanan Today Show’daki röportajında TSSB hastalığından ilk kez bahsetmişti.

Gaga, New York’ta bulunan Ali Forney Merkezi’ni ziyareti sırasında evsiz lezbiyen, gey, biseksüel ve travesti gençlerinin travmasının başkalarını anlamasına yardımcı olduğunu söyledi. Şarkıcı, merkezdeki gençlere hediyeler getirdikten sonra, “Bana gösterilen iyilik, doktorlar, ailem ve arkadaşlarımın gösterdiği nezaket gerçekten hayatımı kurtardı.” açıklamasında bulundu.

Gaga, “Meditasyon sakinleşmeme yardımcı oluyor” dedi ve her gün akıl hastalığıyla mücadele ettiğini de sözlerine ekledi.

Lady Gaga'nın ziyaretinden bir kare
Lady Gaga’nın ziyaretinden bir kare

Ünlü şarkıcı, daha sonra kişisel Twitter hesabı üzerinden bir tweet atarak, “Bugün en dersin sırlarımı dünya ile paylaştım. Sırlar sizi utanç içinde tutuyor.” dedi.

Travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) nedir?

Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), travmatik bir stres kaynağıyla karşılaşma sonucu ortaya çıkabilecek belirtiler grubudur. Aşırı strese yol açan bir olayın ardından görülen yoğun, uzamış ve bazen gecikmiş bir tepki olan bu bozukluk, başlama nedeninin açıkça belirlenebildiği tek kaygı bozukluğudur. 

In this article